Üniversite, Başarı, Gelişim, Kariyer, İş Hayatı

Başarılı Olmak İçin Harekete Geç

Yapmak istediğin şeyle ilgili olarak düşünmeyi bırak ve harekete geç. Düşünmek ve plan yapmak önemlidir, ama harekete geçmediğin sürece hiçbir önemi yok. Harekete geçmeden hedeflerine ulaşman ihtimal dışıdır. En iyi planı dahi yapsan uygulamıyorsan bir manası yok.

Harekete geçip çalışmaya başlamak için en iyi zamanı bekleme. En iyi zaman hiçbir zaman gelmez. Her zaman seni çalışmaktan alıkoyacak bir bahane bulabilirsin. O yüzden şimdi harekete geç ve eğitim veya iş hayatında ulaşmak istediğin hedefe ulaşmak için çalışmaya başla.

Sen bütün koşulların oluşmasını beklerken başkaları çoktan harekete geçer. O insanlar gereken cesareti gösterip harekete geçtiklerinden, senin özene bezene oluşturduğun planların ve fikirlerin de boşa gider. Bugün iş dünyasında başarılı olmuş fikirler diğer insanlardan önce harekete geçenlerin eseridir.

Harekete geçmezsen fikirlerinin işe yarayıp yaramayacağını bilemezsin. Fikirlerinin sonuçlarını öğrenmek istiyorsan yapacağın tek şey var: Harekete geç ve hedeflerine ulaşmak için çalış.

Öğrenmenin en iyi yolu fikirlerini uygulamaya koymaktır. Düşünürken ve plan yaparken de çok şey öğrenirsin, ancak hedefinle ilgili olarak bazı şeyler vardır ki sadece uygularken öğrenirsin. Uygulanmış ve başarısız olmuş bir fikir uygulanmamış bir fikirden çok daha değerlidir. Başarısız da olsan fikrin uygulaması sırasında çok şey öğrenirsin. Bu öğrendiklerin gelecekte başarılı olmanı sağlayacak yeni fikirlerin yolunu açar.

O yüzden, yapmak istediğin şey hakkında yapılması gerekenleri düşün ve bir plan yap. Planını oluşturup yapman gerekenleri tüm açıklığıyla anladığında vakit geçirmeden uygulamaya başla. Bu dünyada düşündüğün kadar değil, uyguladığın kadar başarılı olursun. Harekete geçmediğin her an geriye düşüyorsun, çünkü dünyanın bir yerinde birileri senin gerçekleştirmek istediklerini çoktan yapmaya başladı. O yüzden düşünmeyi bırak ve harekete geç. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s