Amaç, Başarı, Gelişim, Hayaller, Yetenek

Ne düşündüğüne dikkat et!!!

Düşünce Gücü… Herkes hayattan iyi sonuçlar bekler. Herkes sağlıklı, zengin ve başarılı olmak ister. Bugüne kadar aksini isteyeni görmedim. Bunu gerçekleştirmek için herkes farklı yollar önerir. Bu yolların bazıları işe yarar, bazılarıysa sadece zaman kaybıdır. Bu uğurda çalışırken yapabileceğin çok basit bir şey var. Bu basit bilgi sağlık, zenginlik, başarı gibi hedeflerinin peşinde çok büyük bir artı puan sağlar: İradi olarak düşündüğün her şey yolculuğunu şekillendirir.

Dışındaki gerçeklik düşüncelerinin eseridir. Dış dünyada olan değişiklikler sadece yaptıklarının değil aynı zamanda düşündüklerinin sonucudur. Düşündüklerin ilk aşamada hareket tarzını değiştirir ve dış dünyada değişiklik meydana getirir. Ancak düşüncenin tek etkisi bu değildir. Düşündüklerin bilinçaltı seviyesinde farkında olmadan değişiklikler yapar. Son olarak, düşüncelerin seninle tamamen bağlantısız ortam ve olaylar üzerinde etkisi vardır. İşte bu insanları diğer canlılardan ayıran özelliktir. Düşünce Gücü…

anxiety bearing circle color
Photo by Pixabay on Pexels.com

Yaşadığını düşündüğün iyi veya kötü ne varsa düşünce sisteminin sunduklarıdır. Düşündüklerin hayatının her aşamasında karşına çıkar. Korktuğum başıma geldi dediğin pek çok anın olmuştur. Esasında korktuğun değil düşündüğün başına gelmiştir. Eğer iyi şeyler yaşamak istiyorsan, sağlık, zenginlik ve başarı istiyorsan düşüncelerini kontrol etmeyi öğrenmelisin. Bunu bir kez öğrenip uygulamaya başladığında hayatındaki her deneyimin bir manası olduğunu ve her şeyin iyi bir yanının olduğunu görecek ve hissedeceksin.

Hayatta bazen dış etmenleri değiştirmen mümkün olmaz. Ama çok önemli bir kural vardır ki onu hiç bir zaman unutmamak gerekir. Mevcut durumun ne olursa olsun düşüncülerinin kirlenmesine ve olumludan olumsuza, iyimserden kötümsere dönüşmesine izin verme. Bazen bunu yapmak kolay olmasa da her şeyi hayra yor. Her şeye iyi yanından bakmaya çalış. Örneğin, çok zengin olmamak hayatta yapmak istediklerinin en azından bir kısmını yapmak için engel olmasın. Dünyayı dolaşmak istiyorsan çok zengin olmana gerek yok, şimdi de yapabilirsin. Şu an mevcut durumunda başarısız olman başarılı olmak isteğini ve azmini gölgelemesin. Mevcut koşulların hayallerini belirlemesin, hayallerin mevcut koşullarını değiştirsin. Hayallerinle uyumlu bir düşünce yapın olduktan sonra, karşına çıkan her şey hayaline bir adım daha yaklaştıran bir basamak olacaktır. İlk bakışta olumsuz da görünse, her şeyin olumlu olduğuna kendini inandır ve hayalinin peşinden gitmeye devam et. Eninde sonunda hayaline ulaşacaksın.

Düşünce yapımızı olumsuzdan olumluya dönüştürmek için niyet edip harekete geçmediğimizde, farkında olmadan olumsuz deneyimleri ve duyguları hayatımıza çekeriz. Bu zararlı düşünce şekli kötü bir alışkanlık olarak bilinç altımızda varlığını sürdürür. Olumsuz düşünmek için ekstra bir şey yapmana gerek yoktur. Çoğu zaman çocukluktan itibaren gelen alışkanlıklar dolayısıyla olumsuz düşünmek otomatik olarak içimize işlemiştir. Dolayısıyla bu kötü alışkanlıktan kurtulmak için çaba sarf etmemiz gerekir.

Kalıcı mutluluk yaratmak ve hayal ettiklerine ulaşmak için düşünce yapını değiştirmeyi öğrendiğinde, hayatını çok daha güzel bir yer haline getirirsin. Aklımızdaki düşünceler sürekli değişir. Bu sürekli değişen düşünce sistemi üzerinde dikkatle durmak ve değişen düşüncelerin her birini kontrol etmek kolay değildir. Ama şu anda yapamıyor olman kendini geliştiremeyeceğin manasına gelmez. Kendini zorla, düşüncelerinin senden bağımsız hareket etmesine izin verme. Kendini olumsuz düşüncelere dalmış olarak bulduğunda derhal bu olumsuz düşünceleri olumlu ve güzel düşüncelerle değiştir. Bunu yapmak sana hiçbir şey kaybettirmeyecek, aksine hayatının geri kalanında seni istediğin noktaya götürecektir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…Düşünce Gücü…

“Ne düşündüğüne dikkat et!!!” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s