Amaç, Başarı, Hayaller

Sorumluluk Sende! Bunu Unutma…

Hayatının şu anda nasıl olduğunun tek sorumlusu yine kendinsin. Eğer hayatından memnunsan ne ala. Ama hayatında mutlu olmadığın noktalar varsa, bunları değiştirmek yine kendi elinde. Hayat her an senin önüne kendini geliştirebileceğin ve daha mutlu olabileceğin ihtimallerin kapılarını çıkartır. Çoğu zaman bu kapıların farkına varmayan yine sensindir. Ya bu kapıların var olabileceğine inanmazsın ya da bu kapıları bulmak için nereye bakacağını bilmezsin. Bu kapıların farkına vardığında ve onları açmak için gerekeni yaptığında hayatın daha güzel ve daha mutlu bir yer haline gelir.

Bitkiler yer değiştiremeseler bile güneşi gördüklerinde yüzlerini güneşe doğru dönerek kendilerine daha güzel bir hayat yaratırlar. Sen bitki değilsin, kendine ait bir beynin ve iraden var. Eğer şu anda yaşadıklarından memnun değilsen, işini değiştirmek, okuduğun okulu değiştirmek veya yaşadığın yeri değiştirmek kendi elinde. Hayatında bulunan her şeyi daha güzel ve daha çekici bir hale getirmek için yapman gerekenleri yapmak senin elinde.

Komşundan memnun değilsen yeni bir eve taşın. İşinden memnun değilsen yeni bir iş bul, bulamayacağını düşünüyorsan bile en azından yeni işlere başvur. Sen elinden geleni yap, hayat zaten geri kalanını kendi getirecektir.

Kendini belli seçeneklere bağımlı ve yeni şeyler deneyemeyecek hapis hayatından kurtar. Beyninin içinde kendine oluşturduğun kafesin kapısını aç ve sana öğretilenlerin dışında bir şeyler düşün. Memnun olmadığın konularla alakalı bir veya iki seçeneğin yok. Kendini özgür hisset. Sen dünyadaki bütün seçeneklere sahipsin ve bunlardan istediğini seçebilirsin.

Bu kararı verdiğinde elbette ki herşey bir günde olmayacak. Güzel değişiklikler zaman alabilir. O yüzden hayatında memnun olmadığın konuların farkına var ve onları değiştirmek için uğraş. Bu uğraşıyı verirken pes etme, sabırla ve azimle senin için en doğru olduğuna inandığın seçeneğin peşinden git.

Şunu unutma, bugün bir adım atıp hayallerinin peşinden gitmeye başlamazsan hayallerine hiçbir zaman ulaşamayacaksın. Bu su götürmez bir gerçektir. Ama bir adım attığında hayallerine ulaşmak için %1’de olsa bir ihtimal yaratmış olursun.

Kimseyi hayatındaki kederlerden ve pişmanlıklardan sorumlu tutma. Bu senin hayatın ve hayatında olup biten herşeyden sen sorumlusun. Hayal et ve hayallerinin peşinden git. Bu süreci anladığında hayallerinin peşinden gittiğin her an hayatın tadını çıkaracaksın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s