Amaç, Üniversite, Başarı, Plan

Yapılacaklar Listesi Nasıl Yapılır?

İyi hazırlanmış bir yapılacaklar listesi size çok etkili bir çalışma yapmanızı garanti eder. Normalde günler sürecek işleri saatler içinde halletmenizi sağlar. O yüzden iyi bir yapılacaklar listesinin nasıl hazırlanacağını öğrenmek hangi alanda okursanız okuyun veya çalışırsanız çalışın sizin için sizin geleceğiniz için mükemmel bir kazanım olacaktır.

  • Yapılacaklar listenize öncelikle yapılacak işlerin ana listesini çıkartın. Bu listeyi yaparken yapmanız gereken her şeyi yazın. Her bir işi bir madde halinde yazın. Yapılacak iş 3 ay sürecek bile olsa bir madde halinde yazın.
  • İkinci aşamada, her bir işi küçük parçalara bölün. Böldüğünüz her bir parça en fazla 25 dakikanızı alacak uzunlukta olsun. Bunu saniyesi saniyesine tahmin etmeniz mümkün değil, ama genel olarak 25 dakikada bitmesini beklediğiniz her bir iş bölümünü bir alt madde halinde yapılacaklar listenize ekleyin.
  • Google’a “to do list template” yazarsanız, yapılacaklar listesi şablonu olarak kullanabileceğiniz binlerce örnek bulabilirsiniz.

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s